Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Skąd czerpać wiedzę na temat myślistwa łuczniczego?

2020-08-27
Skąd czerpać wiedzę na temat myślistwa łuczniczego?

Ćwiczenia łucznicze to oczywiście najlepszy sposób na to, aby podnieść swoje umiejętności w tym szlachetnym sporcie. Jednak jak i gdzie zacząć? Kto pomoże w nauce strzelania? Podpowiadamy i doradzamy, a także polecamy poznanie łucznictwa w teorii – w czym pomoże odpowiednia literatura łucznicza

Kursy i szkolenia łucznicze - jak wyglądają? 

W sieci znaleźć można wiele kursów, które mających zrobić z laika zaawansowanego łucznika. Oczywiście powstaje pytanie, który z nich wybrać? Nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi, ponieważ zależy ona w dużej mierze od tego, czego chcesz się nauczyć. 

W ofertach szkoleń można znaleźć zarówno kilkudniowe, zaawansowane obozy łucznicze - gdzie oprócz nauki strzelania ze zwykłego łuku (klasycznego) będzie można nauczyć się obsługi takich sprzętów, jak łuk bloczkowy czy łuk barebow - jak i zajęcia odbywające po 2-3 godziny kilka razy w tygodniu. Podczas kursów, w których uczymy się obsługi różnych łuków, określona ilość godzin przypada na każdy rodzaj łuku, dlatego w ich trakcie nabywa się podstawowe umiejętności dla każdego, co pozwala potem na samodzielne ich rozwijanie.   

W obydwu przypadkach szkolenia i kursy płatne są w całości. Inaczej rzecz się ma, jeśli chcemy mieć indywidualne zajęcia z instruktorem. W takim przypadku płaci się od godziny lekcji. Taką propozycję posiadają kluby łucznicze oraz firmy zajmujące łucznictwem. Tu warto zauważyć, że zazwyczaj mamy inny cennik dla osób korzystających z własnego sprzętu, a inny dla osób używających podczas lekcji łuku klubowego. 

Zarówno kursy, jak i szkolenia mogą mieć odmienny charakter – wszystko zależy od przygotowanej oferty. Ta różnorodność sprawia, że każda osoba marząca o łucznictwie znajdzie dokładnie takie ćwiczenia, które najlepiej będą odpowiadać jej potrzebom.  

Literatura łucznicza - bo wiedza to podstawa 

W przypadku literatury łuczniczej sprawa opłaty jest prosta – nabywamy książkę i płacimy jeden raz, a z bezcennej wiedzy, która znajduje się na jej stronicach, korzystamy praktycznie do końca życia. Pozycje z tej kategorii to podręczniki i książki pisane przez doświadczonych łuczników, których nazwiska są gwarancją solidnej porcji wiedzy. 

Z literatury łuczniczej dowiemy się wielu informacji na temat techniki łuczniczej i ćwiczeń, a także niuansów związanych ze strzelectwem. Czy warto mieć w swojej bibliotece tego typu pozycje? Jak najbardziej, ponieważ porady i wskazówki ekspertów bardzo pozytywnie wpłyną na strzelanie z łuku. Przykładem takiej polecanej pozycji dla łucznika jest książka “Polowanie z łukiem” Zbigniewa Tokarskiego. Jest to bogato ilustrowany podręcznik dla adeptów myślistwa łuczniczego. Polecamy wszystkim, którzy poszukują wiarygodnego i sprawdzonego przewodnika, wyjaśniającego krok po kroku podstawowe terminy i zagadnienia.
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 3013 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-25
Wszystko zgodnie z opisem. Gdyby wysyłki były w cenie nie kupowałbym dla mojej drużyny nigdzie indziej.
2024-02-09
Szybko i zgodnie z opisem
Sklep stacjonarny:
Sekula Archery Łukasz Sekuła
ul. Lazurowa 59A,
20-388 Mętów
Czynne od Pn-Pt 10-16
KONTAKT:
+48 814669029
pn-pt do 11 do 16

pixelpixel